شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : وظيفه امروز ما حركت در راه شهداست/ بايد با پرهيز از اختلافات داخلي دشمن را ناكام گذاشت
جمعه، 14 مهر 1396 - 04:35 کد خبر:174379
شهيدخبر: سردار علي فضلي جانشين فرمانده سازمان بسيج مستضعفين در بيست و پنجمين جلسه ماهيانه هيئت فرزندان شهداي اسلام در امام زاده صالح(ع) تجريش گفت: شهيدان براي جلب رضايت خدا با آرمان هاي عاشورا قدم برداشتند و اكنون ما نيز بايد در راه شهدا حركت كرده و در آن پافشاري كنيم.

سردار فضلي با اشاره به اينكه واقعه عاشورا يك آرمان دارد كه در آن شور و شعور موج مي زند تصريح كرد: برگزاري مراسم هاي عزاداري براي سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام همان شورعاشوراست كه بسيار مهم و ارزشمند است.

وي افزود: آرمان عاشورا در كنار اين شور يك شعور نيز دارد كه همان امر به معروف و نهي از منكر است و از ما انتظار مي رود كه با درك حقيقت عاشورا در اين مسير حركت كنيم.

سردار فضلي با اشاره به فداكاري ها و آرمان هاي شهدا گفت: آرمان هاي شهدا نزديك و منطبق با آرمان هاي عاشورا بود. 

وي افزود: شهيدان براي جلب رضايت خدا با آرمان هاي عاشورا قدم برداشتند و اكنون ما نيز بايد در راه شهدا حركت كرده و در آن پافشاري كنيم.

سردار فضلي با اشاره به شهدات شهيد حججي و غوغايي كه در كشور ايجاد شد گفت: شهيد حججي را از گذشته مي شناختم و در اردوهاي راهيان نور او را ديده بودم. وقتي زندگي شهيد حججي را بررسي مي كنيم چيزي جز اخلاص در آن نمي بينيم.

وي با بيان اينكه بايد دشمن اصلي را شناخت اظهار داشت: دشمن به دنبال ايجاد اختلاف و شكاف در كشور است. بايد مراقب بود تا با ايجاد اختلافات داخلي به دشمن براي رسيدن به اهدافش كمك نكرد.

سردار فضلي در پايان با گرامي داشت ياد و خاطره شهيد همداني در آستانه سالگرد شهادت وي به بيان خاطره اي از دوران هشت سال دفاع مقدس و تشريح عمليات مسلم بن عقيل كه در ارتفاعات كرمانشاه و با رشادت هاي كردهاي منطقه صورت گرفته بود، پرداخت. 

در اين مراسم كه به منظور تجليل از مقام شامخ شهداي مهرماه از جمله سردار شهيد همداني ، شهيد آبشناسان ، شهيدجهان آرا، شهيدكلاهدوز، شهيد نامجو ،در حال برگزاري است ، ذكر مصيبت اهل بيت عليهم السلام، سخنراني سردار فضلي جانشين سازمان بسيج مستضعفين و تجليل از خانواده هاي شهدايي كه در مهرماه به درجه رفيع شهادت نائل شدند از جمله برنامه هاي اين مراسم بزرگداشت است كه به همت هيات فرزندان شهداي اسلام برگزار مي شود.

در اين مراسم چهره هاي ورزشي نظير كميل قاسمي قهرمان تيم ملي كشتي ، رضا رودكي قهرمان جودو و فردين رمضاني قهرمان هنرهاي رزمي كشورمان همچنين بازيگران و كارگردانان سينما و تلويزيون از جمله مسعود ده نمكي، بهروز افخمي، امين حيايي، الهام چرخنده و اميرحسين رستمي به منظور تجليل از خانواده هاي شهدا ومقام شهداي مدافع حرم حضور داشتند.

هيات فرزندان شهداي اسلام به پاس زحمات وتلاش هاي ۱۲ سال خدمت خالصانه وصادقانه سردار انصاري پدر بزگوار حاج عمار مير انصاري در بنيادشهيد وامور ايثارگران از ايشان تقدير وتجليل شايسته بعمل آوردند.

در اين مراسم فردين رمضاني قهرمان ورزش هاي رزمي كشورمان، مدال طلاي جهاني خود را به مادر شهيد خليلي اهدا كرد. 

شهيد ابراهيم خليلي تنها فرزند شهيدي بود كه پدرش در دوران دفاع مقدس شهيد و خودش در تفحص شهدا جانباز و در دفاع از حرم عقيله بني هاشم حضرت زينب(س) به درجه رفيع شهادت نائل شدند.