شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : سردار سلامي: آمريكا در مقابل ايران متوقف و عاجز شده است/شهداي اطلاعات جزو هوشمندترين و شجاع‌ترين رزمندگان ما بودند
جمعه، 20 مرداد 1396 - 15:00 کد خبر:167368
شهيدخبر(شهيدنيوز): جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: امروز آمريكا گرفتار شده و در مقابل ايران متوقف و عاجز شده است.

سردار حسين سلامي امشب در نخستين يادواره شهداي اطلاعات جنوب شرق در حسينيه ثارالله كرمان اظهار داشت: شهدا زنده‌اند و نزد خداوند روزي مي‌خورند و اين ارزنده‌ترين موقعيتي است كه انسان مومن مي‌تواند به‌دست آورد.

وي بيان داشت: شهدا اسناد ارزنده حقانيت اسلام و انقلاب هستند، استخوان‌هايي كه در اين تابوت‌ها به عنوان حجت‌هاي بالغه الهي مقابل چشمان ما در اين محفل حضور دارند، استوانه‌هاي مستحكم هويت ديني و اسلامي ما هستند.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزود: اگر امروز در اين درياي مواج آتش در اين عالم ملتهب و ميان امواج خروشان دشمن از ريز و درشت و دور و نزديك صف كشيده‌اند تا امنيت كشور، شرافت ملت، شخصيت و اعتبار و منزلت جامعه ما را مورد تهديد قرار دهند و نمي‌توانند به تاريخ و جغرافياي اين كشور نفوذ كنند به واسطه ايثارگري شهدايي است كه قامت مطهرشان در اين جلسه حضور دارد.

وي گفت: پذيرش خطر، فدا شدن، باختن جان براي عزت يافتن يك ملت، ياري كردن دين خدا در مقابل كفار، كشيدن شمشير از نيام و خوابيدن بر روي سيم خاردار و التماس به ديگران كه معبري از وجود يك انسان ساخته شود براي خرد كردن استخوان‌هاي دشمن، كار آساني نيست و ايماني ژرف، دلي دريايي و روحي آسماني و شجاعتي وصف‌ناپذير مي‌خواهد.

سلامي تصريح كرد: شهداي اطلاعات جزو هوشمندترين، شجاع‌ترين، با معرفت‌ترين و مقاوم‌ترين عناصر در ميان رزمندگان ما بودند، طي كردن ميادين مين، عبور از خط دشمن، انداختن نگاه به عمق سپاه دشمن آن هم به تنهايي نشان‌دهنده اوج عزت برادراني است كه در بخش اطلاعات جنگ شهيد، جانباز و اسير شدند و يا سالم ماندند و امروز در جمع ما هستند.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اظهار كرد: افتخاري براي ماست براي حضور در جمع مردان آسماني و خانواده صبور و شريف آنها كه به احترام تواضع دست آنها را بوسيده و خاك پاي پدران شهيد را به تبرك به چشمان مي‌كشيم.

وي بيان داشت: شهدا به آرزوي خود رسيدند، اما خانواده آنها آرزوهاي خود را بدرقه كردند و به خدا تقديم كردند كه اين ايثار بالاتري است، درود خدا بر آنها كه چنين ايستادند، صبر كردند و توكل به خدا داشتند و از ائمه توسل جستند.

سلامي ادامه داد: دفاع مقدس مقطعي از تاريخ نيست كه در زمان خود متوقف شود، ايثار آنها تنها به مقطع جنگ تحميلي مربوط نيست، آنها زيربناي امنيت و كرامت جهان اسلام را ساختند.

وي گفت: هر ملتي با هويت خود زنده است و جهان او را به واسطه آن مفاهيم مي‌شناسد، شهدا هويت جديدي براي ملت ايران نوشتند، با اين مفاهيم كه ملت ايران مقاوم برابر استكبار، مومن و مستقل، شجاع و صبور و پايبند به ولي فقيه زمان خود است.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران با بيان اينكه امروز آمريكا گرفتار شده و در مقابل ايران متوقف و عاجز شده است، ابراز داشت: اگر امروز در مقابل صف‌آرايي دشمنان بزرگ ايستاده‌ايم با اعتماد به نفس و توكل بدون هراس از استقلال، آزادي، عدالت، اخلاق و احكام اسلام دفاع مي‌كنيم به بركت روح بلندي است كه اين جوانان در پيكره جامعه ما تزريق كردند. 

سلامي ادامه داد: وقتي با دشمنان در جنگ تحميلي مي‌جنگيديم، همه چيز به نفع آنها بود، آمريكا و اروپا و اعراب در يك جبهه مقابل ما ايستاده بودند، در تحريم، انزوا و فشار رواني همه به نفع دشمن بود و تنها آنجا اوج شكوه غلبه ايمان بر شمشير آشكار شد، آن دفاع مقدس انبساط عاشورا بود در هشت سال دفاع مقدس براساس وسعت وجودي اين ملت هشت سال امتداد عاشورا واقع شد و شكوه ديگري براي ملت ايران و جهان اسلام ساخت.

وي اظهار كرد: كدام ملت توانسته برابر آمريكا 38 سال بايستد، چند رژيم توسط آمريكا زير و رو شده و قدرت‌هاي بزرگي فروپاشانده است، اما امروز در مقابل ملت ايران متوقف شده و عاجز است، گرفتار بي‌عملي شده و هيچ گزينه‌اي غير از روي كاغذ ندارد و در ميدان عمل هيچ‌كاري نمي‌تواند انجام دهد.

سلامي گفت: چه تفكر، جامعه و رهبراني توانستند اينگونه جهان اسلام را به يك آوردگاه بزرگ جهاد عليه مسلمانان جهان اسلامي تبديل كرده و هيچ منطقه امني براي دشمنان نگذارند؟

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اظهار داشت: در لبنان حزب‌الله درخشيد و امروز به استوانه‌اي از مقاومت به عنوان عاملي در تغيير و معاملات سياسي در منطقه تبديل شده و دامنه‌هاي تاثير آن جهاني شده است.

وي ادامه داد: در سوريه كه استكبار قصد داشت حلقه مقاومت مركزي را در هم بشكند و فلش‌هاي راهبردي خود را به عراق، لبنان و ايران و ساير نقاط ... ادامه دهد اما با هدايت‌هاي مقام معظم رهبري راه را بر موفقيت آنها بسته و آنها هيچ دست برتري در ميدان ندارند و ظرفيت آنها براي تحول در ميدان تمام شده است.

سلامي افزود: دشمني كه با آن روبه‌رو هستيم، توانايي درك منطق ندارد و فقط قدرت را درك مي‌كند و به قدرت احترام مي‌گذارد.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تصريح كرد: ارواح طيبه به همه ما حيات طيبه اهدا كرده‌اند، آنها براي ما تاريخ ساخته‌اند و امنيت آورده‌اند و تجليل شما از اين شهدا به معني ادامه راه آنها است.

وي افزود: راه را در زمين و دريا و آسمان بسته‌اند و هيچ راهي براي آنها مفتوح نيست تا زماني كه اين ملت مطيع رهبر خويش است و دين خدا را ياري مي‌كند هرگز هيچ شكستي حتي شكست كوچك به نام او ثبت نخواهد شد و تاريخ نزديك به 40 سال مصداق اين عبارات هستند، ضمن آنكه تكيه‌گاه ما آيات درخشان قرآن است.

سلامي گفت: امروز دشمن نمي‌خواهد فقط ما را تحريم كند اساس مواجهه دشمن با ما تحريم نيست ما در موضوع تحريم اشباع شده‌ايم، اما گزينه ديگري ندارد و فضاي رواني پيچيده‌اي براي ما ساخته است، آنها تصور مي‌كنند كه با ارعاب، ملت ايران تغيير رفتار مي‌دهد و تسليم خواسته‌هاي دشمن مي‌شود، آنها مي‌خواهند آمريكاهراسي را ترويج كنند، اما ما ظرفيت‌هاي دشمن را مي‌دانيم و به اندازه‌اي كه بر او غلبه كنيم انباشته‌ايم.

وي خاطرنشان كرد: آنها در هشت سال دفاع مقدس نتوانستند بر ملت ما غلبه كنند، امروز كه ملت ايران نسبت به هشت سال دفاع مقدس قوي‌تر شده است هرگز راه نفوذ دشمن را در جامعه به دشمن نخواهيم داد.