شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : شهدا و جانبازان سند مظلوميت ملت ايران هستند
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1396 - 13:50 کد خبر:156629
شهيدخبر(شهيدنيوز): نماينده ولي فقيه در كاشان شهدا و جانبازان ايران اسلامي را سند مظلوميت شيعه و ملت قهرمان ايران دانست و گفت: برخي از مسؤولان، نسبت به اداي دين و انجام وظيفه خود به جانبازان كوتاهي مي كنند و گاهي نيز شايد برخي كارها از عهده آنها خارج باشد.

آيت الله عبدالنبي نمازي ظهر امروز در ديدار جانبازان 70 درصدي شهرستان كاشان، با اشاره به اينكه، هر لحظه از عمر جانبازان سرافراز ميهن اسلامي ايران شهادت است، گفت: جانبازان قهرمان شهداي ماندگار و زنده اي هستيد كه لحظه، لحظه زندگي شما شهادت است.

وي صبر جانبازان را قابل ستايش دانست و يادآور شد: تحمل دوران جانبازي سخت و طاقت فرسا است و تنها خداوند است،  كه مي تواند سختي هاي عمر جانبازان را در دنيا و عالم برزخ جبران كند.

آيت الله نمازي جايگاه مومنان را جايگاه رفيعي خواند و با اشاره به اين آيه از قرآن كه مي فرمايد ‹‹مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ›› گفت: شهدا رفتند و ما  جانبازان نيز در نوبت و صف قرار گرفته ايم تا به شهدا ملحق شويم.

وي با بيان اينكه شهدا و جانبازان ايران اسلامي سند مظلوميت شيعه و ملت قهرمان ايران هستند، اظهار داشت: برخي اوقات برخي از ما مسؤولان، نسبت به اداي دين و انجام وظيفه خود به جانبازان كوتاهي و سهل انگاري مي كنيم و گاهي نيز شايد برخي كارها از عهده آنها خارج باشد.

نماينده ولي فقيه در كاشان اظهار اميدواري كرد خداوند كمك كند تا بتوانيم بخشي از وظايفي كه در قبال جانبازان سرافراز بر عهده داريم را انجام دهيم و در اين رابطه تاكنون چندين بار از مسؤولان بنياد شهيد براي ديدار با خانواده شهدا و جانبازان كاشان دعوت شده است كه اميد دولت بعدي فرصت حضور در كاشان را داشته باشند.

آيت الله نمازي يكي از خواسته هاي برحق خانواده شهدا و جانبازان شهرستان كاشان را ديدار با رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار اميدواري كرد اين ديدار همزمان با حضور معظم له براي افتتاح رسمي مصلي بقيه الله الاعظم شهرستان كاشان محقق شود.

قاسم معقولي مدير مركز فرهنگي جانبازان خاتم الانبياء شهرستان كاشان نيز تعداد جانبازان 70 درصدي شهرستان كاشان را 89 جانباز اعلام كرد و يادآور شد: از اين تاكنون 8 نفر به جمع دوستان و همرزمان شهيد خود پيوسته اند.

وي يكي از مهمترين درخواست هاي جانبازان سرافراز شهرستان كاشان را ديدار حضوري با رهبرمعظم انقلاب اعلام كرد و گفت: جانبازان شهرستان كاشان هيچ درخواست ديگري به غير از ديدار حضوري با رهبر معظم انقلاب ندارند.

لازم به ذكر است، شهرستان كاشان يكهزار و 704 شهيد و سردار شهيد در دوران دفاع مقدس تقديم اسلام و نظام و انقلاب اسلامي‌كرده است، و 3 هزار و 500 جانباز سرافراز كه از اين تعداد جانباز 70 نفر جانباز 74 درصد، 23 جانباز قطع نخاعي و ويلچري هستند و شهرستان كاشان در استان اصفهان تنها شهري است كه يك خانواده 4 شهيده بارفروش و 8 خانواده 3 شهيده و 108 خانواده 2 شهيده دارد.