شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : عدم حضور در صحنه باعث مشكلات زيادي براي مردم مي شود/دولت انقلابي مي تواند يار و كمك حضرت آقا باشد
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 - 18:34 کد خبر:156481
شهيدخبر(شهيدنيوز): طرفداران آقاي قاليباف همه از دوستان و رفقا ما هستند. ان شالله همه دست به دست هم بدهيم و جبهه حق و اصلح بتواند دولتي انقلابي را درست كند كه يار و كمك حال حضرت آقا(مدظله) باشد.


به گزارش شهيدخبر/شهيدنيوز،به فرموده امام خامنه اي(مدظله العالي): "بهترين امتياز شهداي ما نسبت به كساني كه در ساير كشورها در راه آرمانهاي خود فداكاري مي كنند انتخاب آگاهانه و به دور از احساس است. " و آشكار است، خانواده شهداء وارث راه، مرام و عقيده شهدايشان هستند. پس به پاس خون شهدايشان و براي حفظ نظام مقدس جمهوري اسلامي كه امانتي از سوي شهيدان، انتخابي آگاهانه اي دارند تا ثمره جهاد پدران، همسران و برادرانشان حفظ شود. در راستاي اين انتخاب آگاهانه مصاحبه اي داشتيم با رضا بختياري، فرزند سرلشكر خلبان، عبدالرضا بختياري كه  هم اكنون مسئول كميته فرزندان شاهد ستاد حجت الاسلام رييسي در استان سيستان و بلوچستان  است.

خودتان را معرفي بفرماييد؟
رضا بختياري هستم، فرزند سرلشكر خلبان، عبدالرضا بختياري. پدر در سال 61 در حال شناسايي مرز بوده اند كه هليكوپترشان مورد اصابت خمپاره قرار مي گيرد و به فيض شهادت نائل مي شوند. بنده كارشناس عمران هستم و مسئول يكي از موسسات فرهنگي شهر هستم و در حال حاضر مسئول كميته فرزندان شاهد ستاد حجت الاسلام رييسي در استان سيستان و بلوچستان  در خدمتتان هستم.


چه دليلي باعث شد اين مسئوليت را قبول كنيد و آيا در دوره هاي قبل هم در حوزه ي انتخابات فعاليتي داشته ايد؟
به عنوان فرزندان شهيد در قبال خون پدرانمان مسئول هستيم، چون پدرانمان خون دادند كه انقلاب قوي تر و قوي تر رشد كند و لازمه اين رشد اين است كه مواظب باشيم انقلاب دچار آفت و آسيب نشود. من هم به نوبه خودم سعي مي كنم در حوزه پيش آمده و بحث انتخابات تلاش خودم را در اين زمينه انجام بدهم و در صحنه باشم. با توجه به منطق و برنامه هاي اعلام شده از طرف كانديداها، كانديد اصلح مورد نظر خود را انتخاب كرده و به فعاليت به عنوان يك عضو از جامعه در اين حوزه پرداخته ام.
از چه راهكارهايي براي تبليغات در فضاي حقيقي و مجازي استفاده كرده ايد؟
با راه اندازي اين كميته ما سعي كرده ايم با فرزندان و خانواده شهدا همراه شويم. حوزه كاري ما بيشتر در خصوص اين عزيزان است تا از طريق رابطه با جامعه ايثارگري، هر كدام از ما يك ستاد مي شويم و براي كانديد مورد نظرمان، حجت الاسلام رييسي و تحقق امر رياست جمهوري ايشان تلاش مي كنيم.
خانواده شهدا و جامعه ايثارگي به دليل دلسوزي نسبت به نظام و انقلاب و به دليل اينكه براي انقلاب زحمت كشيده و خون دل خورده اند، قدر انقلاب را مي دانند و با توجه به اينكه در شرايط كنوني تشخيص كانديد اصلح كار سخت و پيچيده ايي نيست، فعاليت هاي ما نيز در اين مورد بازخورد خوبي داشته و با همگام شدن با هم ان شاالله بتوانيم به نتيجه مطلوب دست پيدا كنيم.
براي حضور حداكثري مردم پاي صندوق هاي رأي چه پيشنهادي داريد؟
حضرت آقا نكته ايي را فرمودند كه بسيار مهم بود و آن نكته اي است كه: امنيتي كه روي اين كشور است و اتفاقات مثبتي كه مي افتد، همه از حضور مردم است و اين نشان دهنده اين است كه حضور مردم در همه صحنه ها بسيار مهم است. و حتي حضرت آقا فرمودند: حتي كساني كه اين دولت را قبول ندارند و ايران را دوست دارند، به خاطر ايران بيايند و راي بدهند.
اين از آن جهت است كه عدم حضور در صحنه ها و عدم هماهنگي بين مردم باعث به وجود آمدن مشكلات زيادي در زندگي خود مردم مي شود. برنامه ما هم در استان ابتدا حضور حداكثري مردم در پاي صندوق هاي راي و سپس انتخاب اصلح است. زيرا وقتي مردم پاي صندوق حاضر شوند و به انقلاب و ارزش هاي انقلاب آري بگويند و انتخابشان را ثبت كنند، نظام با توان و قواي بيشتر و با پشتيباني مردم، پشتوانه راهبردي بهتري براي كشور داري و گفتگوهاي مختلف پيش مي رود.
انتظار شما از رييس جمهور آينده به عنوان يك فرد جامعه ايثارگري چيست؟
اين مسئله از دو حيث قابل بررسي است، يكي از حيث اقتصاد واجتماع وسياست و امنيت و ديگري از حيث ارزش هاست و از ديد من به عنوان يك نماينده از جامعه ايثارگري، ارزش هاي شهداست كه بايد در جامعه نهادينه شود و از انجام كارهاي ضد ارزشي در  از بي حرمتي به شهداي دفاع مقدس، شهداي امنيت، شهداي مدافع حرم، شهداي هسته ايي و ديگر شهدا گرفته تا كارهايي كه كشورهايي مانند عربستان در بي حرمتي به ما كرد، جلوگيري شود.
به طور مثال استان سيستان و بلوچستان كه بيش از 200 شهيد براي امنيت كشور تقديم كرده است براي ديپلماسي آب و انتقال از افغانستان مشكل دارد، اگر دولتمردان زماني بسيار كمتر از برجام را صرف آبادي سيستان مي كردند، بدون شك اين استان با اين همه افتخارات در دفاع از كشور تا الان آباد شده بود و مردم با اين همه مشكل مواجهه نبودند.
اميد است  دولت آينده در زمينه اجتماعي و اقتصادي و سياسي و براي ارزش هايي كه به خاطر آن ها مردم جنگيده اند، دولت كارآمدي باشد.
با توجه به ائتلاف آقاي قاليباف  به نفع حجت الاسلام رييسي، براي هماهنگي بين طرفدارانشان و همسو بودن و به نتيجه نشستن اين آرا چه برنامه هايي داريد؟
با توجه به نظرسنجي ها و اينكه آقاي قاليباف و حجت الاسلام رييسي، هردو از جبهه انقلاب هستند. به نظر بنده، با در كنار هم قرار گرفتن اين دو كانديدا كنار هم ان شالله با قوا و تحرك بيشتر، به كمك هم، يك دولت انقلابي را پاي كار بياوريم.
طرفداران آقاي قاليباف همه از دوستان و رفقا ما هستند. ان شالله همه دست به دست هم بدهيم و جبهه حق و اصلح بتواند دولتي انقلابي را درست كند كه يار و كمك حال حضرت آقا باشد.
علت اقبال اكثريتي جامعه ايثارگي از حجت الاسلام رييسي را در چه مي بينيد؟
به نظر من مهمترين اصلي كه ايشان رعايت مي كنند، بحث اخلاق مداري است و مهم تر از آن به خاطر انتخابات هر كاري را انجام نمي دهند و به خاطر حفظ نظام مسائل اخلاقي را رعايت مي كنند و مسئله ديگري كه باعث تمايل جامعه ايثارگري به ايشان انقلابي بودنشان است.
به نظر شما ورود علما و مراجع در بحث حضور حداكثري مردم تا چه حد تاثيرگذار است؟
علما و مراجع در صحبت هايشان به اصلح اشاره مي كنند و كافيست كه گوش شنوا داشته باشيم و مصاديق اصلح را بشنويم و ببينيم و مقايسه كنيم كه به چه كسي نزديك است. بدانيم داريم به چه كسي راي مي دهيم، خدايي ناكرده كسي نباشد كه از اين انقلاب روزي بخورد و به مردم اين كشور خدمت نكند.
در پايان به عنوان برادر كوچك همه فرزندان شهدا و همه عزيزاني كه در اين جبهه فعاليت مي كنند ميگويم، ان شاالله حجت خدا نزديك است و ما هم در اين زمان تمام تلاش خود را به كار بگيريم كه جبهه حق پيروز شود و اتفاق خوبي بيفتد و همه مردم از مشكلات رها شوند.