شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : ادلب عليه سركرده جبهه النصره به پا خاست
یکشنبه، 24 اردیبهشت 1396 - 13:15 کد خبر:155891
شهيدخبر(شهيدنيوز): فعالان مخالف در ادلب با اعلام فراخواني عليه جبهه النصره، ابومحمد الجولاني سركرده اين گروه تروريستي را فردي حقير و بي‌ارزش دانستند.

هيئت تحرير الشام روز گذشته عناصر خود را براي حمله احتمالي گروه "درع الفرات" به شهر ادلب از طريق گذرگاه هاي مرزي با تركيه آماده كرد. اين در حالي است كه منابع رسانه اي از تلاش تركيه در روزهاي اخير براي تاسيس "سپاه اول" (الفيلق الاول) خبر داد كه تابعِ گروههاي مسلح موسوم به "مخالفان" است و شامل 17 گروه از گروههاي شمال سوريه از جمله مزدوران درع الفرات خواهد بود.

به نوشته "شام تايمز"، اين منابع تاكيد كردند كه حمله اخير گروه تروريستي احرار الشام به سبب تحركات جدي تركيه براي تشكيل اين سپاه است كه شامل تجمع "فاستقم كما امرت" و "ارتش ازاد ادلب" و جيش الاسلام و ديگر گروههاي مسلحي است كه از پشتيباني تركيه برخوردارند.

به گفته اين منابع، حمله به مواضع تجمع "فاستقم كما امرت" و جيش الاسلام به كشته و زخمي شدن دهها تن از عناصر دو گروه و بازداشت بسياري از فرماندهان آنها شد؛ اين در حالي است كه حمله به اطراف گذرگاه اطمه و شهرك بابسقا نزديك گذرگاه باب الهوا همچنان ادامه دارد.

در شهر ادلب پس از نماز جمعه تظاهراتي گسترده در محكوميت توافق آستانه و تصميم روسيه مبني بر ايجاد 4 منطقه كم خطر برگزار شد. تظاهركنندگان پارچه نوشته هايي در تحسين و ستايش از ابومحمد جولاني فرمانده نظامي گروه تروريستي "هيئت تحرير الشام" حمل مي كردند. الجولاني نيز به نوبه خود در بيانيه اي طرفهاي شركت كننده در روند آستانه را مورد حمله و انتقاد قرار داد.

هيئت تحرير الشام در خطبه هاي نماز جمعه در مساجد ادلب و حومه آن، همچنين تركيه و گروههاي مسلح نزديك به آن را هدف حملات وانتقادات خود قرار داد.

در همين راستا، برخي فعالان مخالف شامگاه روز گذشته در ادلب در مقابل تظاهرات هواداران النصره عليه نشست آستانه، فراخواني عليه اين گروه تروريستي به راه انداختند؛ آنها الجولاني سركرده جبهه النصره را فردي بي ارزش و حقير دانستند و به او لقب "لنگه كفش" دادند!