شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : اسد: بازداشت ابوبكر بغدادي شايعه است
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 - 19:40 کد خبر:152591
شهيدخبر(شهيدنيوز): رئيس جمهور سوريه اخبار منتشر شده مبني بر بازداشت ابوبكر بغدادي سركرده گروه تروريستي داعش را تكذيب كرد.


بشار اسد در در گفتگوي اختصاصي با خبرگزاري اسپوتنيك در پاسخ به سوالي مبني بر اين كه نيروهاي روسي و سوري، ابوبكر بغدادي، خليفه خودخوانده داعش را در مناطق مرزي بين عراق و سوريه دستگير كرده اند گفت: خير، اين اخبار صحيح نيست.

پيش از اين برخي رسانه ها اعلام كرده بودند نيروهاي سوري، بغدادي را نزديك مرز سوريه و عراق بازداشت كرده اند.

اما اسد در اين باره گفت: اخبار منتشر شده در اين باره به هيچ وجه صحيح نيست. مناطق مرزي سوريه و عراق تاكنون تحت سيطره گروه تروريستي داعش قرار دارد و تحت كنترل نيروهاي سوري يا روس و يا حتي غربي ها و آمريكايي ها و هيچ طرف ديگري نيست. عناصر داعش به تنهايي بر اين مناطق مرزي سيطره دارند، بنابراين البغدادي در اين منطقه در امان است.

ممانعت آمريكا از تحقيق درباره حادثه خان شيخون

رئيس جمهور سوريه تاكيد كرد: غرب و آمريكا از بيم برملا شدن داستان ساختگي و دروغين آن ها درباره ماجراي خان شيخون از ورود هرگونه گروه تحقيق به سوريه براي تحقيق درباره اين حادثه جلوگيري كردند.

بشار اسد گفت: ما نامه رسمي براي سازمان ملل متحد فرستاديم و از اين سازمان درخواست كرديم گروهي را براي تحقيق درباره حادثه خان شيخون اعزام كند. طبعا سازمان ملل متحد تاكنون هيچ هيئت تحقيقي را به سوريه اعزام نكرده است، زيرا غرب و آمريكا از ورود آن جلوگيري كردند و اگر چنين گروه تحقيق وارد سوريه شود درخواهد يافت همه ادعاها و روايت هاي غربي ها و آمريكا درباره حادثه خان شيخون و به تبع آن حمله به فرودگاه الشعيران ساختگي و دروغين بوده است. به همين علت هيچ گروهي اعزام نشد.

اسد افزود: من معتقدم تنها تماس و رايزني كه اكنون درباره اعزام گروه تحقيق به سوريه صورت مي گيرد بين روسيه و برخي ديگر از كشورها است و ما تا اين لحظه هيچ اخبار مثبتي درباره ورود هيچ گروهي دريافت نكرده ايم.
منبع: العالم