شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : مراسم بزرگداشت سرداران شهيد «اسحاق دارا» و «اسدالله رئيسي» برگزار شد
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 - 16:08 کد خبر:152356
شهيدخبر(شهيدنيوز): مراسم بزرگداشت سرداران شهيد اسحاق دارا و اسدالله رئيسي، از شهداي مبارزه با آمريكا در خليج فارس، با حضور مردم در سواحل خليج فارس در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش شهيدخبر/شهيدنيوز سردار علي عظمايي فرمانده منطقه پنجم نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شب گذشته(29 فروردين) در اين مراسم گفت: شهيدان دارا و رئيسي از افتخارات هرمزگان هستند كه در سال ۶۷ در نبرد مستقيم با آمريكاي جنايتكار به درجه رفيع شهادت نائل شدند. جوانان هرمزگاني در آن روز با رشادت و توكل بر خدا به جنگ مستقيم با آمريكا رفتند و توانستند بالگرد آمريكايي‌هاي متجاوز را ساقط كنند.

وي ادامه داد: سردار شهيد دارا در عمليات والفجر ۴ به درجه جانبازي رسيده بود، اما با اين وجود باز هم صحنه نبرد را ترك نكرد وبه مبارزه با دشمن ادامه داد و سردار شهيد رئيسي نيز فردي متدين بود كه براي دفاع از وطن جانانه با دشمن جنگيد و به معبود حق شتافت.

سردار زارع همچنين فرمانده منطقه يكم نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نيز در اين مراسم گفت: وظيفه ماست كه حافظ آرمان‌ها و ارزشهاي شهدا باشيم و راه آن‌ها را ادامه دهيم. سرداران شهيد دارا و رئيسي از رزمندگان رشيدي بودند كه در عمليات مقابله به مثل عليه آمريكا در خليج فارس شركت كردند و ضربات سنگيني به اين جنايتكاران وارد كردند.

در ادامه فرزند شهيد رئيسي نيز در اين مراسم با قرائت وصيت نامه پدر شهديش گفت: براي شهيدان دارا و رئيسي ادوات نظامي مهم نبود و آن‌ها با يك قايق كوچك به نبرد بزرگترين كشتي‌هاي نظامي رفتند، زيرا به خداوند توكل داشتند.

سرداران شهيد اسحاق دارا و اسدالله رئيسي، ۲۹ فرودين سال ۱۳۶۷ همزمان با نخستين روز ماه مبارك رمضان، پس از چند ساعت نبرد مستقيم با آمريكايي‌ها در خليج فارس، به شهادت رسيدند.

منبع: حيات