شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : ديدار مقامات نظامي فارس با خانواده شهيد ابوذر فرح‌بخش
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 14:05 کد خبر:151976
شهيدخبر(شهيدنيوز): خلبان شهيد نعمت‌الله اكبري ساماني از لبيك‌گويان امام خميني و از شاگردان مكتب حيات بخش اسلام بود كه در بيست و سوم آبان 1359 در آخرين پروازي كه در غرب دزفول انجام داد، هواپيمايش مورد اصابت پدافند موشكي دشمن قرار گرفت و مفقودالاثر شد.

خلبان شهيد نعمت‌الله اكبري ساماني از لبيك‌گويان امام خميني (ره) و از شاگردان مكتب حيات‌بخش اسلام بود كه در چهارم آبان ماه 1330 در سامان از توابع شهركرد در خانواده‌اي مذهبي ديده به جهان گشود و از همان دوران كودكي و جواني همانند پدرش به كار پرداخت و با معناي «سختي» آشنا شد؛ حتي در حين درس خواندن از اين ضرورت بي‌نياز نبود و از خدا مي‌خواست كه او را براي دوران كوران حوادث آبديده كند.
پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و متوسطه و اخذ ديپلم به استخدام نيروي هوايي در آمد و در دانشكده خلباني به تحصيل علوم و فنون پروازي پرداخت. در اين مدت با سعي و تلاش به يادگيري دروس دانشكده پروازي پرداخته و دوره مقدماتي پروازي را با موفقيت در ايران گذرانيد و سپس جهت تحصيلات عالي پروازي عازم آمريكا شد و پس از طي دوره تخصصي خلباني در آمريكا و اخذ درجه ستواني و دريافت نشان خلباني به ايران بازگشت و به جمع خلبانان شكاري اف 4 پيوست.

با آغاز جنگ تحميلي داوطلبانه به سوي جبهه‌هاي حق عليه باطل شتافت و بارها به جنگ با آنان برخاست و سر انجام در بيست و سوم آبان‌ماه 1359 در آخرين پروازي كه در غرب دزفول انجام داد، هواپيمايش مورد اصابت پدافند موشكي دشمن قرار گرفت و مفقودالاثر شد.
يادش گرامي و روحش شاد باد.