شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : تمركز نفوذ از شكل امنيتي به فكري و رفتاري در مسئولان تغيير يافته
یکشنبه، 19 دی 1395 - 20:30 کد خبر:137636
شهيدخبر(شهيدنيوز): مشاور رسانه‌اي فرمانده كل سپاه پاسداران گفت: نفوذ در ابتداي انقلاب امنيتي بود و مسئولان نظام را با ترور حذف فيزيكي مي‌كردند اما اكنون در فكر و تصميم مسئولان نفوذ مي‌كنند و با اين تغيير عرصه خطرناك‌تري را براي نظام ايجاد مي‌كنند.

حميدرضا مقدم‌فر در همايش فرهنگي، بصيرتي و تخصصي مسئولان و فرماندهان بسيج حمل و نقل هوايي كشور اظهار داشت: در جامعه كنوني، حوادث خارجي تاثير زيادي بر بعد داخلي دارد و نمي‌توانيم به طور مجزا اين مسائل را ملاحظه كنيم، همچنين بعد از انقلاب هيچ زماني به اندازه شرايط كنوني اقتدار نداشته‌ايم، امروز شاهد هستيم انقلاب اسلامي ايران نظم جهاني مورد نظر آمريكا را به هم ريخته است.

وي ادامه داد: بعد از فروپاشي شوروي، اقتدار خاصي براي نظام سلطه ايجاد شد اما بعد از آن در سال 2005 و جنگ 33 روزه لبنان يك مسير جديد به وجود مي‌آيد و آمريكا داعش را با هدف از بين بردن موج اسلام خواهي و تغيير استراتژي نظام سلطه ايجاد مي‌كند زيرا به اين نتيجه رسيدند كه نبايد مستقيماً بجنگند اما باز هم مسير را اشتباه رفته‌اند چون جنگ‌ها سبب آگاهي و بيداري مردم مي‌شوند.

مشاور رسانه‌اي فرمانده كل سپاه پاسداران با اشاره به اينكه در ابتداي جنگ سوريه همه كار بشار اسد را تمام شده مي‌دانستند گفت: با پايداري و مقاومت امروزه شاهد شكست داعش و تروريست‌ها در سوريه هستيم و آزادي حلب به معناي پيروزي مردم سوريه است. در عراق هم موصول در حال بازپس‌گيري است و از حيث عمليات كار داعش در عراق هم تمام شده است.

مقدم‌فر افزود: تمام اين جنگ‌ها به خاطر فراگير شدن انقلاب اسلامي و مكتب امام است و جمهوري اسلامي ايران به قدرتي فراتر از قدرت منطقه‌اي مبدل شده است.

وي با اشاره به اينكه انتخابات مي‌تواند فرصت مناسبي براي مانور دشمن ايجاد كند، گفت: دشمن سعي مي‌كند فرصت‌هاي خود از انتخابات به دست آورده چون در شرايط انتخاباتي فضاي داخلي در عرصه رقابت‌ها براي زد و خورد زياد است و گاهي اوضاع جامعه ملتهب مي‌شود و در اين زمان بايد مراقب عناصر غرب‌گرا نفوذي‌ها باشيم.

مشاور رسانه‌اي فرمانده كل سپاه پاسداران در ادامه تصريح كرد: نفوذ در ابتداي انقلاب امنيتي متفاوت بود و مسئولان نظام را ترور مي‌كردند اما اكنون در فكر و تصميم مسئولان اثر مي‌گذارد و نفوذ مي‌كنند و  با اين تغيير عرصه خطرناك‌تري را براي نظام ايجاد مي‌كنند.

مقدم‌فر با اشاره به اينكه اصولاً سپاه و بسيج از فرد خاصي در انتخابات حمايت نمي‌كند، خاطرنشان كرد: بسيج وظيفه بصيرت افزايي دارد و از شخص خاصي حمايت نمي‌كند بلكه سعي مي‌كند هوشمندي، بصيرت و فهم عمومي را در جامعه گسترش دهد.