شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : وحدت، پيام دفاع مقدس است
شنبه، 18 دی 1395 - 22:48 کد خبر:137510
شهيدخبر(شهيدنيوز): رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس گفت: وحدت يكي از پيام هاي دفاع مقدس است كه مسئولان بايد به اين مهم اهتمام داشته باشند.

 سردار سرتيپ بهمن كارگر شنبه در آيين توديع و معارفه مدير كل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس فارس در شيراز بيان كرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم و مسئولان با هردين،مذهب و گرايش دركنار هم حضور داشتند و در واقع دفاع مقدس كليد وحدت در نظام اسلامي است.
وي افزود: مسئولان ما در جايگاه و رده اي بايد از دوران دفاع مقدس درس بگيرند و نبايد گاهي با سخناني مردم را نگران كنند.

كارگر اضافه كرد: ممكن است افراد سلايق سياسي داشته باشند و دولت و مجلس باهر سليقه سياسي باشند اما اولويت و تكليف واجب همه حفظ نظام است.

وي با بيان اينكه همه مسئولان بايد تابع رهبري باشند اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس 40 كشور عراق و صدام را براي مقابله با ما ياري مي‌كردند اما در نهايت ما با همدلي و وحدت پيروز شديم.

او ادامه داد: در هر ميداني از انقلاب اسلامي كه مردم وارد شدند، پيروزي و نصرت الهي براي كشور ايران محقق شده است لذا خدمت و نوكري اين مردم براي مسئولان افتخار است.

كارگر عنوان داشت: در دوران دفاع مقدس مردم ما با دست خالي پيروز ميدان شدند و جمهوري اسلامي به واسطه ايستادگي و پيروزي در آن دوران تثبيت شد و از آن زمان تاكنون حركت نظام اسلامي رو به رشد است و آينده نظام جمهوري اسلامي درخشان است.

اين مقام بيان كرد: درست است كه مشكلات در حوزه هاي مختلف از جمله اقتصادي و فرهنگي در جامعه وجود دارد اما مردم ما بايد قدردان امنيت و آرامش موجود كشور باشند زيرا در غير اين صورت بايد با داعش در كشور مي جنگيديم.

او اظهارداشت: فرهنگ و الگوي دفاع مقدس نه تنها جمهوري اسلامي بلكه كشورهايي مانند سوريه، عراق، يمن، لبنان، فلسطين و غزه را نيز نجات داد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود عنوان داشت: امروز نقشي كه امام راحل در دوران پيروزي انقلاب و دفاع مقدس داشته اند رهبر معظم انقلاب در راهبري و حفظ و پيشبرد نظام جمهوري اسلامي دارند كه يكي از ابعاد مهم دوران دفاع مقدس رهبري و فرماندهي امام راحل بود كه تاكنون به اين بعد از دفاع مقدس به خوبي پرداخته نشده و مغفول مانده است.

او افزود: استان فارس در همه دوران ها در كشور به ويژه دوران دفاع مقدس سرآمد بوده است به طوري كه اين استان 15 هزار شهيد، 38 هزار جانباز و دو هزار و 700 آزاده دارد كه اين ها سند افتخار مردم اين استان است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس هم گفت: حفظ و نشر ارزش هاي دفاع مقدس تنها وظيفه يك ارگان و نهاد نيست بلكه مسئوليت و وظيفه اي برعهده همگان است.

هادي پژوهش جهرمي بيان كرد: بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس وظيفه مهم حفظ و پاسداشت و ترويج فرهنگ دفاع مقدس و ايثار و شهادت را بر عهده دارد اما در كنار اين نقش، عمده مردم به ويژه كساني كه دوران دفاع مقدس را درك كرده اند نيز مسئوليت دارند.

وي افزود: كساني كه دوران دفاع مقدس، امام راحل و شهدا را در ك كرده اند بايد مفاهيم ارزشمند و فرهنگ غني دفاع مقدس را به طور شايسته اي به نسل جوان منتقل كنند كه متاسفانه تاكنون اين مهم اتفاق نيفتاده است.

در اين آيين سرهنگ حميدرضا گرامي به عنوان مدير كل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس فارس معرفي و از زحمات سردار سرتيپ دوم خداداد ابراهيمي تقدير شد. /ايرنا