شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : بررسي چالش هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران/ضرورت حفظ آرامش جامعه ايثارگري بدون توجه به حاشيه سازي هاي فضاي مجازي
چهارشنبه، 15 دی 1395 - 22:28 کد خبر:137050
شهيدخبر(شهيدنيوز): نماينده ولي فقيه، معاون رييس جمهوري و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با تشريح مسائل جامعه ايثارگري در موضوعاتي مانند اشتغال، درمان، قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و ... بر ضرورت حفظ آرامش در جامعه ايثارگري بدون توجه به رقابت هاي سياسي و حاشيه سازي هاي فضاي مجازي تأكيد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي شهيدي در دومين همايش فصلي مديران كل استاني بنياد شهيد و امور ايثارگران با اشاره به فلسفه اهميت و جايگاه ايام الله تاريخ انقلاب و همچنين گراميداشت سالگرد قيام 19 دي قم، گفت: بعد از قيام 15 خرداد، قيام 19 دي آغازي مجدد و شتاب دهنده براي پيروزي انقلاب اسلامي بود.

رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با اشاره به سخناني از شهيد آيت الله مرتضي مطهري درباره ويژگي‌هاي برجسته انقلاب اسلامي در قرن اخير، خاطرنشان كرد: آيت الله مطهري از انقلاب اين تفسير را دارند كه در خصوص انقلاب اسلامي، غرب و شرق مانند دو لبه قيچي انقلاب را هدف قرار داده بودند تا به نحوي مانع حيات آن شوند ولي در نهايت شاهد هستيم كه بعد از 37 سال مردم به رغم تمامي مشكلات مقاومت كرده و از انقلاب حمايت كردند؛ محصول اين مقاومت نيز چيزي نيست جز آنكه امروز ايران در خاورميانه به رغم تمام ناامني‌ها، با ثبات‌ترين و امن‌ترين كشور باشد.

نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران با اشاره به اجرايي شدن قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، گفت: اجرايي شدن اين قانون جامع كار آساني نبوده است اگرچه امكان دارد كه براي برخي از ايثارگران در اين خصوص سؤالاتي مطرح باشد ولي بنياد اجراي كامل اين قانون را پيگيري مي‌كند.

رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران، خاطرنشان كرد: فراموش نكنيم كه براي اجراي اين قانون نيازمند تأمين منابع مالي هستيم و ما در جلسه اخير با نمايندگان مجلس نيز خواستار تأمين اعتبارات براي اجراي تعهدات به جامعه ايثارگري بوديم و از هرگونه خدمت رساني به ايثارگران استقبال مي‌كنيم.

وي با اشاره به برنامه‌هاي بنياد در سال جاري، افزود: امسال در كنار خدمات و برنامه ساليانه شاهد برخي برنامه‌ها و موضوعات متفاوت با ادوار گذشته مثل موضوع شهداي مدافع حريم اسلامي و شهداي فاجعه منا بوديم كه خوشبختانه اين مراسم و موضوعات به خوبي پيگيري شد و اخيراً نيز نتيجه اين اقدامات نوين را شاهد بوديم كه بنياد شهيد و امور ايثارگران در جشنواره شهيد رجايي به عنوان دستگاه برتر اجرايي انتخاب شد.

نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران، مسئله اشتغال را يكي از مهم‌ترين موضوعات امروز جامعه برشمرد و افزود: بحث اشتغال و بيكاري جوانان يكي از مهم‌ترين مساله هايي است كه بايد در اولويت همه دستگاه‌ها و مسئولان قرار بگيرد و در همين راستا نيز ما در بنياد اين موضوع را با استخدام تعدادي از ايثارگران در سازمان هاي اقتصادي اجرايي كرده‌ايم. البته براي حل كامل اين مساله در كشور بايد به دنبال يك راه حل اساسي بود و مهم‌تر آنكه سعي شود در انتخاب‌ها و استخدام‌ها از افراد متخصص استفاده شود.

به گفته وي، بخش درمان يكي ديگر از چالش‌هاي فرا روي اين نهاد است كه با افزايش سن جامعه ايثارگري و خانواده آنان نياز به اين خدمات نيز افزايش مي‌يابد. درحال حاضر بيش از 600 هزار نفر از خانواده ايثارگري در طرح پوشش بيمه عمر و حوادث قرار گرفته‌اند كه 50 درصد از آن‌ها مستمري بگير نيستند ولي واجد شرايط دريافت خدمت بيمه عمر و حوادث هستند.

حجت الاسلام و المسلمين شهيدي عنوان كرد: با نزديك شدن به رقابت هاي سياسي و جناحي انتخابات رياست جمهوري برخي حاشيه سازي ها در فضاي مجازي شروع شده؛ ما بايد رهنمودهاي مقام معظم رهبري را آويزه گوش خود كنيم كه فرموده‌اند «بكوشيد تا از سياسي شدن بنياد جلوگيري شود» و نبايد اجازه دهيم كه اختلافات سياسي و جناحي به بنياد كشانده شود و آرامشي كه در بنياد حاكم است را حفظ كنيم./ايثار